Lista aktualności Lista aktualności

Wiosna? Wiosna! Wiosna!

Pierwszego Dnia Wiosny na terenie Nadleśnictwa Stare Jabłonki odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu edukacyjnego „Wiedza ukształtuje postawy”, w którym udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie.

Program składa się z czterech bloków tematycznych realizowanych na terenie Leśnictwa Gąsiory. Cykl spotkań obejmujący tą samą grupę uczniów, pozwoli na wykorzystanie najnowszego podejścia do edukacji, w którym jest przestrzeń na rozważanie, zadawanie pytań i działania projektowe.

          W pierwszym z bloków # DREWNO, leśniczy Anna Mikucka - Grzeszczyk podczas wędrówki po terenie swojego leśnictwa, pokazała jakim wielkim i odnawialnym bogactwem natury jest drewno i w jaki sposób przy mądrym zrównoważonym gospodarowaniu następne  pokolenia będą mogły z niego korzystać.

          Wybrana klasa 7 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostródzie wraz z wychowawcami: Panią Katarzyną Dobrowolską oraz Kamilą Narewska - Prella wniosła do zajęć dużo dobrej energii i zaangażowania, dzięki czemu powstał krótki film # DREWNO oraz dwa plakaty podsumowujące pierwszy blok zajęć.

 

Za przemiłe spotkanie dziękujemy i czekamy na kolejne już w kwietniu.