Lista aktualności Lista aktualności

Święto Ziemi w Zwierzewie

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej w Zwierzewie gościł leśnik z Nadleśnictwa Stare Jabłonki.

23 kwietnia 2018 r. uczniowie szkoły w Zwierzewie obchodzili Święto Ziemi. W sali gimnastycznej można było obejrzeć przygotowane przez poszczególne klasy „stwory” wykonane z odpadów. Zaprezentowane było przedstawienie mówiące o poprawnym, prawidłowym zachowaniu się w lesie, o skutkach zaśmiecania przyrody przez ludzi. Przesłanie, które było wysłane do widowni, odzwierciedlało aktualną potrzebę podejmowanych działań społeczeństwa na rzecz ochrony środowiska. 

Zaproszony do szkoły przedstawiciel Nadleśnictwa Stare Jabłonki – Lubomir Halladin, opowiedział tym razem, zgromadzonym uczniom o ptakach. Jak wszyscy znają głos kukułki, puszczyka czy kruka, to już problem się robi z rozpoznaniem głosów dzięcioła, zięby, rudzika czy sójki. Po dzisiejszym spotkaniu, młodzi słuchacze będą bogatsi w wiedzę o ptakach, które są nierozłącznym elementem naszej, ojczystej przyrody. Bo jakim lasem byłby las, w którym nie słychać byłoby śpiewu ptaków? Las bez ptaków to „martwy las”. Zwieńczeniem uroczystości było posadzenie na terenie szkoły drzewka.

Na zakończenie dyrektor szkoły, Pani Elżbieta Jaglińska serdecznie podziękowała za aktywny udział przedstawiciela nadleśnictwa w tegorocznych obchodach Święta Ziemi i zaprosiła do odwiedzenia dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej w Zwierzewie w następnym roku.