Lista aktualności Lista aktualności

Muzyka w Starych Jabłonkach

Las Nadleśnictwa Stare Jabłonki był miejscem nagrywania teledysku artystki z Olsztyna.

3 sierpnia 2018 r. sosnowy las, był doskonałym tłem do realizacji nagrania własnej piosenki Pani Małgorzaty Wawruk. Pani Małgosia prowadzi między innymi zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, w Szkole Muzycznej Yamaha, jest współzałożycielką Zespołu Wokalnego ProForma. Napisała piosenkę pt. „Rozmowa z drzewami”. Jest ona jedną z 14 piosenek z jej debiutanckiej, solowej płyty pt. „Źródła”. Inspiracją tych utworów była fascynacja i nostalgiczne wspomnienia z okresu dzieciństwa. A gdzie można było zrealizować zdjęcia? Oczywiście w Nadleśnictwie Stare Jabłonki. Realizacją przedsięwzięcia zajęło się Studio Ruchome Obrazki z Olsztyna, która to z racji dłuższej współpracy z nadleśnictwem, wybrało tą właśnie lokalizację jako najlepszą. 

„Jak tu u Was jest pięknie. To zachodzące słońce, z urokliwie prześwitującymi promieniami między drzewami, wprowadza mnie w niesamowity nastrój”- powiedziała Pani Małgosia. „Bardzo dziękuję Wam - leśnikom, że mogłam u Was zrealizować część mojego projektu” - dodała. 

Zdjęcia trwały aż do późnych godzin wieczornych.

I my dziękujemy, że mogliśmy pomóc i pokazać las będący pod troskliwą opieką leśników ze Starych Jabłonek. 
Nie od dziś wiadomo, że las zawsze był i jest inspiracją dla ludzi, ludzi wrażliwych, artystów. Ludzi, potrafiących wydobyć z niego te elementy niedostrzegalne na co dzień. Szczególnie doznania, których byli uczestnikami za młodu, pozostają w pamięci do końca życia. Las jest tym, bez czego nasza kultura byłaby o wiele bardziej uboga. 

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania lasów w Nadleśnictwie Stare Jabłonki.   

Już niedługo będziecie Państwo mogli zobaczyć na naszej stronie, końcowy efekt nagrania tego wideoklipu.